Blog

Ohh be...

Web Siteniz Güncel ve Kaliteli Mi ?

Web Siteniz Güncel ve Kaliteli Mi ?

Web sitem güncel ve kaliteli mi diye düşünüyorsanız, size bu konuda yardımcı olmamızda yarar var. Genel müşteri kitlesini web sayfası üzerinden edinen şirket veya kurumlar internet sitelerine gereken önemi vermeleri gerekir.

Eskimiş bir web siteniz varsa size ne kaybettiriyor bunun farkında mısınız? HTML kodlaması eskimiş, flash kodlama barındıdan, farklı ekran çözünürlüklerine duyarlı olmayan, büyük ekranlarda minik ve okunaksız açılan web siteleri ziyaretçisinde hemen çıkma isteği uyandırmakta, kullanıcıların büyük bir çoğunluğu internet sayfasını hızlıca terk etmektedir.

Kısaca anlatımımızdan anladığınız üzere öncelikle kaybınız ziyaretçileriniz oluyor. Sayfanızı hızlıca terk eden kişiler müşteri potansiyeli olduğuna göre; müşterilerinizi de kaybediyorsunuz.

 Web sitenizin güncelliğini, sağlıklı çalışırlığını aşağıda anlatılan adımları takip ederek kolayca anlayabilirsiniz.

 1- Web sitenizin kodlama teknolojisini test edin.

https://validator.w3.org adresini ziyaret ederek internet sayfanızın kodlama teknolojisini, varsa kodlama hatalarını kontrol edin. Bu kontrolde göreceğiniz error mesajları web sitenizin kesinlikle sorunlu olduğunu göstermese bile web sayfanızın kodlama bakımından ne kadar güncel ve sorunsuz olduğu hakkında bir fikir verecektir.Yaptığınız test HTML5 sonucunu veriyorsa web siteniz günceldir, ne kadar az hata içeriyorsa o kadar doğru kodlanmıştır. Aşağıda örnek bir test görüntüsünü görebilirsiniz.

 

Responsive Web Tasarım Kurgusunu İhmal Etmeyin!

Responsive web sitesi hazırlayabilmek için güncel web yazılım dilleri olan HTML5, CSS3 kodlama yapısından faydalıldığı gibi grid tasarım kullanılmasında büyük önem vardır. Grid yapıda hazırlanan tasarımın mobile duyarlı olarak kodlanmasında hazır framework sistemleri kullanılablir. Bootstrap olarak adlandırılan bu güncel framework yapısı, kodlama aşamasında kodlayıcısına kolaylık sağlamasının yanında ziyaretçilere uyumlu ve duyarlı mobil web görüntülenmesini sağlamaktadır. Bu tasarım ve yazılım bilgilerine hakim olmak, web sitesini oluştururken bunları birlikte harmanlamak, çalışmanın bitiminde oluşturduğunuz iş için en verimli performansı sağlayacak ve hatta iş yükünüzü hafifleterek doğru sonucu elde etmenize olanak sunacaktır. İlk bakışta web sitesinin uygulamasını yapanlar için ekstra iş yükü getirmesi dezavantaj gibi görünsede internet sitenizi ziyaret edebilecek insanların kullandıkları farklı aygıtların çeşitli çözünürlüklerinde sağlıklı görüntülenmesi responsive web sitesinin en dikkat çeken tarafıdır. Sağlıklı bir web sayfasına sahip olmak için responsive tasarım oldukça kullanışlı bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

Adres ve Telefonlar

Webmaster  : Murat APAYDIN
Adres  : 68100 Aksaray / Türkiye
Telefon  : 0505 110 02 90
Email : sitesaray@hotmail.com
 

 

NAME SERVER

ns1.sitesaray.com
ns2.sitesaray.com

Facebook Sayfamız

Twitter Sayfamız